Šk. g. 2016.-2017.

Plan i program rada aktiva šk.g. 2016.-2017. - pdf
Izvješće o radu za šk.g. 2015.-2016. - pdf

7.4.2017. SŠMB ima državnog prvaka iz matematike – Karla Frankolu!
Na Državnom natjecanju iz matematike održanom od 3. do 5. travanja 2017. u Primoštenu sudjelovala su čak tri učenika naše škole -  Martin Šverko, učenik I. razreda elektrotehnike, Karlo Frankola, učenik II. razreda gimnazije i Marko Damjanić, učenik II. razreda elektrotehnike.
Državni prvak u tzv. B kategoriji – kategoriji drugih razreda je Karlo Frankola čija je mentorica Ticijana Šumberac, profesorica matematike. To je našem Karlu već drugi uspjeh na ovogodišnjim državnim natjecanjima nakon osvojenog 2. mjesta iz informatike. Ovaj plasman mu donosi izravan upis na PMF (Prirodoslovno-matematički fakultet) i novčanu nagradu HEP-a tzv. „Imam žicu“.

Drugi učenik II. razreda, Marko Damjanić, osvojio je 16. mjesto, a mentor mu je Đani Žufić, profesor matematike. U kategoriji I. razreda učenik Martin Šverko plasirao se na izvrsno 4. mjesto i osvojio 3. nagradu Državnog povjerenstva. Mentorica mu je Roberta Germin Mileta, profesorica matematike.
Time je nastavljen niz višegodišnjih uspješnih rezultata učenika naše škole na državnim natjecanjima iz matematike.

20.3.2017. Karlo Frankola okrunio se 2. mjestom na državnom natjecanju iz informatike – Infokup 2017. U Primoštenu je od 14. do 17.3.2017. održano državno natjecanje iz informatike – Infokup. U kategoriji osnove informatike pozvano je 11 učenika iz sva četiri razreda, koji su osvojili najviše bodova na županijskom natjecanju. Karlo Frankola, učenik 2.o razreda Opće gimnazije iz Srednje škole Mate Blažine Labin pod mentorstvom profesora informatike Elera Diminića osvojio je 2. mjesto s pola boda zaostatka iza učenika 4. razreda gimnazije,, što je sjajan rezultat. Natjecanje je poprilično naporno i zahtjevno, jer u 90 minuta učenik treba riješiti 30 zadataka bez korištenja kalkulatora, odnosno treba spojiti svoje vještine s brzinom. I prošle godine je Karlo Frankola, svestran i uspješan učenik u STEM područjima, na istom natjecanju u istoj kategoriji osvojio 2. mjesto. Ovogodišnjim istim rezultatom dokazao je svoje kvalitete i kontinuitet rada. Odlična je odskočna daska za natjecanja u iduće 2 godine njegova školovanja u SŠMB-u.

1.3.2017. Ogroman uspjeh matematičara SŠMB-a na županijskom natjecanju Učenici SŠMB-a sa svojim mentorima osvojili su dva 1. mjesta i jedno 2. mjesto na županijskom natjecanju iz matematike održanom 28.2.2017. u Gimnaziji Pula. U kategoriji općih, jezičnih i četverogodišnjih strukovnih škola za 1. razrede učenik Martin Šverko pod mentorstvom Roberte Germin Mileta osvojio je 1. mjesto. Za 2. razrede učenik Marko Damjanić pod mentorstvom Đanija Žufića osvojio je 1. mjesto, a učenik Karlo Frankola osvojio je 2. mjesto pod mentorstvom Ticijane Šumberac.
Ukupno je na županijsko natjecanje bilo pozvano 50 učenika srednjih škola Istarske županije, a koji su se natjecali u dvije kategorije (za prirodoslovno-matematičke gimnazije te opće, jezične i četverogodišnje strukovne škole. S obzirom na postignut uspjeh i visok broj bodova (gotovo dvostruko od sljedećih učenika na ljestvici!) očekuje se da će na državno natjecanje biti pozvati svi naši vrijedni učenici i njihovi izvrsni mentori.

Šk. g. 2015.-2016.

7.4.2016. Karlo Frankola osvojio 3. mjesto na državnom natjecanju iz matematike (4.-6.4.2016.) Karlo Frankola, učenik I.o razreda opće gimnazije, pod vodstvom mentorice Ticijane Šumberac nakon osvojenog prvog mjesta na školskom i županijskom natjecanju iz matematika labinsku je srednju školu predstavljao i na državnom natjecanju iz matematike koje se održao od 4. do 6. travnja u Primoštenu. I ovog je puta, nakon informatike, bio izrazito uspješan i osvoji je treće mjesto. Karlo je i prije bio uspješan u matematici, Njegov talent je prepoznati već u osnovnoj školi – OŠ Ivan Batelić Raša, koju je uspješno predstavljao u 7. i 8. razredu na županijskim natjecanjima.
Za uspjeh kakav je Karlo postigao na natjecanju iz matematika potreban je talent ali i upornost i mnogo vježbanja. Naime, zadaci sa natjecanja bitno se razlikuju od onih školskih. Puno su zahtjevniji tako da se na natjecanju pet zadataka rješava puna četiri sata.
Karlo je inače vrlo skroman i uz sudjelovanje na 4 županijska i dva državna natjecanja redovito izvršava sve školske obaveze i u svemu je uspješan.

21.03.2016. Karlo Frankola osvojio 2. mjesto na državnom natjecanju iz osnova informatike (18.3.2016.) Državno natjecanje iz informatike održalo se od 15. do 18. ožujka 2016. u Primoštenu u Hotelu Zora. Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola, a mogli su se natjecati u ukupno 3 kategorije: algoritmi, osnove informatike i razvoj softvera.
Naš učenik Karlo Frankola iz 1. razreda opće gimnazije u SŠMB-u plasirao se na državno natjecanje u kategoriji Osnove informatike pod vodstvom mentora Elera Diminića. Nakon konačne objave rezultata na državnom natjecanju u pratnji Alise Kos, profesorice informatike, koja je zamijenila kolegu Elera Diminića (nalazio se na studijskom putovanju u Belgiji), Karlo Frankola je postigao izniman uspjeh s 93% riješenost testa s čime je zasluženo osvojio 2. mjesto u kategoriji općih gimnazija i 3. mjesto u zbiru svih srednjih škola na području RH.

Šk. g. 2014.-2015.

2.4.2014. Ana je osvojila 11., a Marino 8. mjesto i pohvalu Državnog povjerenstvacU Šibeniku je od 2. do 4. travnja održano 55. Državno natjecanje iz matematike na kojem je sudjelovalo 260 učenika osnovnih i srednjih škola. Iz naše škole su se na natjecanje plasirali Ana Šumberac (IV f) i Marino Voćanec (II o) kao županijski prvaci u svojoj B kategoriji za opće gimnazije.
Ana je osvojila 11., a Marino 8. mjesto i pohvalu Državnog povjerenstva.
Na prezentaciji rješenja, Marinov je način rješavanja jednog od natjecateljskih zadataka istaknut kao puno elegantniji od predloženog rješenja sastavljača zadatka. Zanimljivo je i da Ana, još od lani osvojenog drugog mjesta i prve nagrade, ima izravan upis na sve tehničke i matematičke fakultete u zemlji.
Anin mentor je Đani Žufić, a Marinova mentorica Roberta Germin Mileta.
Sudionici državnog natjecanja iz Istarske županije

18.02.2014. Ana Šumberac i Marino Voćanec županijski prvaci iz matematike Županijsko natjecanje iz matematike za više od stotinjak učenika osnovnih i  srednjih škola održano je 18. veljače u O.Š. Vladimira Nazora Pazinu. Maturantica Ana Šumberac pod vodstvom profesora Đanija Žufića ostvarila je 100% učinak ostvarivši maksimalan broj bodova (50/50) u kategoriji četvrtih razreda. Dosad je svoje vrhunsko znanje iz matematike, Školu i Županiju predstavljala čak četiri puta na državnoj razini, a prošle je godine u Dubrovniku bila drugoplasirana, a osvojila je prvu nagradu.
Marino Voćanec učenik II. razreda gimnazije pod vodstvom profesorice Roberte Germin Mileta osvojio je također prvo mjesto u kategoriji drugih razreda (43/50 bodova) i po prvi će puta sudjelovati i na jednom državnom natjecanju, dok mu je to bilo tek drugo iskustvo na županijskoj razini nakon 5. razreda osnovne škole. Državno natjecanje iz matematike održat će se ove godine u Šibeniku početkom travnja mjeseca. Poželimo njima i njihovim mentorima da ponove sjajne rezultate.